Hamerli József leszármazottait mutatja be az oldal, fokozatosan feldolgozva a család életét.
2008. március 4., kedd
Vásárhelyi Gábor Kanadából
Vásárhelyi Gábor Kanadából jelentkezett be mivel a lány rátalált honlapunkra egy keresés során.Üdvözöljük új adatközlőnket. Kérem segítsetek abban, hogy mások is tudomást szerezhessenek erről a blogról.Köszönöm sp
Pécs-Baranyai Ismertető 1934-ből
Ugyanez olvashatóbb formában
A vaskereskedésről
És a kesztyügyárról
1 megjegyzés:
Névtelen
írta...
Czencz Tamás vagyok, annak a Czencz családnak a leszármazottja amely a Hamerli kesztyügyárban dolgozott Pécsett. Nagyapám Czencz Ferenc, írhatom talán, Európa szerte ismert sérvkötő mester volt, édesapám Czencz László valamint nagybátyám Czencz Béla kesztyűszabászként dolgozott a cégnél. Jómagam is kitanultam a szabász mesterséget, feleségem Mária pedig kiváló tűzőnő. Sajnos a kommunista rendszer igencsak lejáratta a kesztyűs szakmát is, fillérekért dolgoztunk, úgyhogy 15 év után abba is hagytuk. Mindketten abban a szerencsés helyzetben voltunk hogy ismerhettük Hamerli Istvánt, mi több egy cégnél dolgozhattunk, mielött kivándorolt Németországba. Tiszta lelkü, talpig becsületes embernek ismertük meg.
1 megjegyzés:
Czencz Tamás vagyok, annak a Czencz családnak a leszármazottja amely a Hamerli kesztyügyárban dolgozott Pécsett.
Nagyapám Czencz Ferenc, írhatom talán, Európa szerte ismert sérvkötő mester volt, édesapám Czencz László valamint nagybátyám Czencz Béla kesztyűszabászként dolgozott a cégnél.
Jómagam is kitanultam a szabász mesterséget, feleségem Mária pedig kiváló tűzőnő. Sajnos a kommunista rendszer igencsak lejáratta a kesztyűs szakmát is, fillérekért dolgoztunk, úgyhogy 15 év után abba is hagytuk.
Mindketten abban a szerencsés helyzetben voltunk hogy ismerhettük Hamerli Istvánt, mi több egy cégnél dolgozhattunk, mielött kivándorolt Németországba.
Tiszta lelkü, talpig becsületes embernek ismertük meg.
Megjegyzés küldése